SUALTI RAGBİSİ

SUALTI RAGBİSİ NEREDEN ÇIKTI?

Kasedi biraz geriye saralım. Sualtı Ragbisi ile insanlık 1960'larda tanıştı. 1961 yılında Alman dalgıçlar ilk kez bu zorlu oyunu oynamaya başladı. Fikir ilk kez Köln'de Ludwig von Bersuda tarafından ortaya atılmıştı.

Devamını oku...

YÜZME

Yüzme sporu, birçok kaynağa göre, vücudun neredeyse tüm kaslarını çalıştırması nedeniyle, en yararlı sporlardan biri olarak kabul edilmektedir. Suya karşı uygulanan kuvvet ve direnç, bu kasların çalışmasındaki temel sebeptir.

Devamını oku...

SUTOPU

SUTOPU NEDİR?

Sutopu, 6 alan oyuncusu biri kaleci, kaleci dahil 7'si oyun icinde, yedeklerle beraber toplam 14 kişiden oluşan (Benchtekilerle beraber oyuncu sayısı 13'tür, 2 kişinin adı sadece kadroda yazılıdır.) 2 takımla 2 yarı ve 4 periyot süresince en fazla 20x30 metre boyutundaki havuzda yüzerek ve topu kaleye sokmaya çalışarak suda oynanan bir takım oyundur.

Devamını oku...

KANO

KANO NEDİR?

Kano genellikle tek kişilik olan ve kas gücüyle hareket ettirilen hafif, taşınabilir teknelerdir. Su yüzeyinde çok daha rahat hareket edilebilmesi adına kanolar oldukça hafif yapılır. Geçmiş dönemlerde ağaçlar oyularak yapılan kanolar bulunurken, günümüzde kanolar genellikle ahşap malzemeler üzerine gerilen çadır bezleri ile yapılmaktadır. Hafif olan farklı malzemelerden de üretilmiş birçok amatör ve profesyonel kano bulunmaktadır.

Devamını oku...

TRİATLON

TRİATLON NEDİR?

Triatlon aslında kişisel bir spordur. Sporcunun erişebildiği gücü zorlayan insanüstü bir çaba gerektiren, değişik yaş gruplarının yapabileceği bir branştır.
Olimpik tarzda rekor denemelerinin yapılmadığı hava ve zemin koşullarına göre derecelerinin değişebildiği bir spor olması insanların bu spora ilgisini arttırıyor.

Devamını oku...

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.